Kroužek robotiky ve školním roce 2016-2017

Autor: Karel Kozlík <kozlik(at)kufr.cz>, Téma: Kroužek Robotiky , Vydáno dne: 08. 09. 2016

kra_logo_cb_400
Provoz kroužku ve školním roce 2016 / 2017


Zahájení kroužku KRA 29. září 2016
Poslední schůzka KRA 15. června 2017
vice_120 POZOR ! Informace pro nové zájemce o kroužek robotiky  KRA Písek


Kroužek Robotiky a Automatizace pro žáky 5. až 7. tříd ZŠ

Radioklub Písek sekce robotiky přijme několik nových členů do kroužku robotiky a automatizace. KRA Písek je v provozu již 6. rokem a má za sebou řadu skvělých umístění i v mezinárodních soutěžích. Vzhledem k tomu že už nám někteří naši členové odrostli a jsou již mimo Písek uvolnilo se místo pro několik nových členů. Kroužek si klade za cíl něco vás naučit a rozšířit vaše vědomosti. Proto máme zájem o děti které s nebojí učit a dozvědět se něco nového. Odměnou vám bude malý robot, který bude fungovat přesně tak jak ho to naučíte. Radioklub pro vás otvírá nový zájmový kroužek ve své nově zrekonstruované budově na Hradišti objekt bývalé kotelny.

Tým Radioklubu Písek se úspěšně účastní soutěží outdoorových robotů jakou je RoboOrienteering nebo ROBOTOUR již od roku 2008. Každoročně pořádá soutěž Robotem rovně aneb Autíčka v parku s mezinárodní účastí.

Rádi bychom vám předali své zkušenosti pokud možno zajímavou a poutavou činností a zároveň tak získali nové členy do naší zájmové organizace.

Co nabízíme:

arduino

Naučíme Vás základům elektroniky:

  • používání elektronických součástek

  • využití PC při návrhu a konstrukci

  • základům programování PC

  • programování mikroprocesorů na bázi ARDUINO

  • požívání různých druhů čidel a snímačů

umu2

Naučíme Vás základům mechaniky:

  • používání mechanických prvků

  • základům mechanické konstrukce za použití PC

  • základy výroby a obrábění

  • programování CNC strojů

Každý účastník kroužku by si měl do konce školního roku postavit a naprogramovat vlastního robota pro více soutěží MiniSumo, Stopař RoboCarts a zúčastnit se soutěže v rámci kroužku. Jako tým bychom se měli zúčastnit s robotem kroužku soutěže Robotem Rovně a podle kvalifikace na Jarním robotickém odpoledni i soutěže ISTROBOT v Bratislavě a Robotický den v Praze koncem školního roku.

Pro zvládnutí tak náročné činnosti je třeba pravidelná docházka, slušné chování a nevyrušování ostatních v práci a trochu času i mimo kroužek.

Kdy a kde ?

Kroužek probíhá každý čtvrtek na Hradišti v klubovně Radioklubu Ouzká 223 mimo prázdnin a volna, tak aby navazoval na spoje MHD a to od 16:30 do 18:30.

Startujeme již 29. září 2016

Počet členů kroužku je omezen kvůli velikosti prostor a možnosti se vám plně věnovat. Proto pokud máš zájem tak neváhej a přihlas se včas na adrese krouzek@kufr.cz. Zašleme vám na uvedenou adresu dotazník a po jeho řádném vyplnění zařadíme do kroužku.

Další informace na ok1kpi.cz.