Hlavní menu
  Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Počet zobrazených článků: 3 (z celkem 3 nalezených)

Programujeme
cihly_215

Nyní vám přidávám další lekci, opět formou hry. Jedná se o jednu ze skalních her z počátku počítačů. Na ní vám chci připomenout již známé příkazy a doplnit nové. Navíc je tato hra předána opravdu v hrubé podobě bez zvuků a jakéhokoli spoštění. Prostě program nahrajete, spustíte a můžete si hrát. Předpokládám, že si hru vylepšíte sami, doplníte skore atd. Příště se snad přiblížíme k dalším možnostem jak hru ovládat a doplnit. Tato hra má jen 150 řádků včetně komentářů,tak že s chutí do toho.

Nejprve však přiblížení toho co bychom si měli zapamatovat:

vice_120



| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 09. 02. 2014 |

Programujeme
tenis_250

Seznámíme se se základními grafickými prvky jako je obdélník a čtverec a pomocí několika podmínek a funkcí vytvoříme jednoduchou hru, aby mělo naše učení i nějaký výsledek. Program je záměrně napsán velice jednoduše, aby i kluci z kroužku pochopily základy, vždyť někteří chodí teprve do třetí třídy ZŠ.



vice_120



| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 02. 02. 2014 |

Programujeme
p_120
Pod heslem kdo neumí učí (učitelé jistě prominou a nebudou to brát osobně) se po delším dohadování pustíme do Processingu. Tento programovací jazyk je určen pro neprofesionály, v základu připomíná jazyk „C“. Další výhodou je, že se v něm může dělat na všech běžných systémech, je zdarma nebo za darovanou sumu. Má velice pěknou podporu jak off-line tak na webu a každý příklad je dostatečně vysvětlen (malá chyba na kráse) anglicky.Lze v něm vytvořit i aplikace pro Android. Je velice podobný Wiringu, který se používá při programování Arduina, které v kroužku používáme pro řízení robotů. Tyto výhody jsou pro mě ty hlavní, protože již bylo dost napsat kousek kódu, nahrát jej do robota a zjistit , že to nějak nechodí, nebo spíš jinak než jsem chtěl. Budeme k Processingu přistupovat jako základu pro ověření kódu a možná vytvoříme jednou nějakou aplikaci pro komunikaci robota například z mobilem, ale to bych předbíhal. Povedlo se mě najít českou publikaci, která se dá koupit knižně, ale lze ji i stáhnout ve formátu.pdf na stránkách NAMU, tak kdo má chuť ať se do toho pustí na vlastní pěst a nečeká až vydáme další pokračování.Přidávám ještě odkaz na video návod k této lekci taky v angličtině (ale koukat snad umíte)
vice_120



| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 11. 12. 2013 |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server