Hlavní menu
  Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Robotika
Robotický den 2012 a reprezentace Radioklubu Písek

robotic_dayDne 28. dubna proběhl 9. robotický den. Je to poměrně veliké setkání robotiků . Letos se zúčastnilo kolem 80ti soutěžících dokonce ne jen z Čech. Bylo zde i zastoupeno Slovensko, Německo, Polsko a Rumunsko. Přesto jsme se rozhodli pro získání zkušeností a trochu se oťukat na takovéto soutěži.zzemi_400

vojta_400

david_400

jirka_400

tomas_400

Roboty jsme jen tak tak dokončili, tak že nebylo moc času na SW úpravy .První generálka byla na našem Robotickém odpoledni 21. dubna a za týden hurá do Prahy. Protože jsem žil v domnění, že Robotický den je omezen věkem 27. let jako tomu bylo minulé ročníky na Eurobotu tak jsme nechali reprezentaci na mládí a dobře jsme udělali.

Za Hackerspace Pisec nás reprezentoval Vojta Č. s robotem Krychlík .Za kroužek robotiky KRA Písek nás reprezentoval David J. s robotem Hydro , Tomáš H. s robotem Hejtmi a Jirka . H. s robotem Hartvi. Právě proto, že bylo málo času na vývoj SW tak padla volba na soutěž Robot - Stopař nebo-li Line Follower Standard. V této disciplíně soutěžilo celkem 24 robotů, což je dost silná konkurence. Dále zde byla disciplína Line Follower Merkur pro roboty postavené ze stavebnice Merkur . Další disciplína bylo Mini Sumo – vytlačení soupeře ze soutěžní arény . RoboCarts- byla nová soutěž a jednalo se o projetí několika kol po dráze zhruba otevřené osmičky, zajímavé bylo že na jedné dráze která měla uprostřed černou čáru mohlo soutěžit až 5 robotů. Nakonec Bear Rescue neboli zachraňte plyšového medvěda . Tato

soutěž měla dvě kategorie Bear Rescue Beginer ( Pro mladé týmy s roboty na dálkové ovládání) a Bear Rescue

Advanced ( pro autonomní roboty ). Soutěž byla velice zajímavá a technicky náročná.

Nyní již zpátky k naší soutěži. Každý robot dostal startovní číslo , podle kterého nastupoval do soutěže. Soutěžilo se poněkud jinak než jsme zvyklí . Jeli se čtyři kvalifikační kola a pak se jela vyřazovacím způsobem semifinálová jízda na rychlou smrt na dvou „stejných „ drahách a nakonec finálové jízdy. Trochu bych byl rozpačitý jestli bylo vše fér, ale my jsme to nepořádali, tak nám nepřísluší kritizovat .

Po čtyřech kvalifikačních jízdách jme měli následující pořadí.

4. místo robot Krychlík

6. místo robot Hartvi

7. místo robot Hydro

8. místo robot Hejtmi

Po semifinálové jízdě kde soutěžil 1. a 8. spolu a tak dále jsme obsadili pořadí takto:

5. místo robot Krychlík

6. místo robot Hartvi

7. místo robot Hydro

8. místo robot Hejtmi

Je to veliký úspěch , protože všichni se umístili do 1/3 soutěžního pole. Všem soutěžícím chci poděkovat za vynikající reprezentaci Radioklubu a Písku. A zároveň je požádat aby je neopouštělo nadšení, abychom to příští rok ještě vylepšili.

.


| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 01. 05. 2012 | 7480 přečtení |
| Počet komentářů: 83 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server