Hlavní menu
  Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Robotika
4. Ročník soutěže Robotem Rovně 2012 úspěšně za námi

logo_roro12_400Letošní ročník se nám podařilo pojmout skutečně jako OUTDOORový .Díky „přízni „ počasí, které nám letos poskytlo možnost prověřit jak schopnosti naše, tak hlavně schopnosti robotů. Nakonec se na start závodu dostavilo 15 robotů a 6 autíček. Díky poměrně vydatnému dešti jsme museli posunout i homologaci robotů. I tak se druhá polovina homologačních jízd musela měřit ručně, protože déšť zase zesílil a selhávali nám snímače startu a cíle.

(Více...)Homologace je hlavně důležitá pro stanovení pořadí vozítek na startovním poli. Protože nejrychlejší na měřeném pěti metrovém úseku jede jako první v soutěži. Tím je částečně omezen případný dojez pomalejšího vozítka rychlejším. Samozřejmě pokud se některý z robotů nemůže během soutěže rozhodnout kudy se vydat a „přemýšlí“ tak se to stát může. Naše pravidla i s touto variantou počítají a tým pokud nemá dostatečně zpracovanou možnost vyhnutí se překážce, může přerušit jízdu svého robota a po pominutí nebezpečí opět robota spustit. Nesmí však z robotem jinak manipulovat.

Roboti jedou jen ze svého programu který mají nahrán ve svém řídícím počítači, který si každý veze sebou. Pokud jste zahlédli roboty, za nimi někdo z týmu nesl například ovladač nebo notebook , bylo to pouze pro to, že se jednodušeji zastavuje robot z ovladačem v ruce než honit robota po parku. Vezměte si, že soutěž se jede za plného provozu v parku a jistě bychom si nikdo nepřál, aby nás něco nemile překvapilo. Pořád je to jen technika i když čím dál víc propracovaná, ale reálný svět může robota a tím i tvůrce občas překvapit. A i proto se pořádají takovéto soutěže, abychom si mohli vyzkoušet a porovnat výsledky naší práce s kolegy z ostatních týmů a samozřejmě si vyměnit i nějaké zkušenosti.

Podle mého názoru proběhla soutěž v přátelském ovzduší, škoda jen, že počasí nám tolik nepřálo a proto se dostavilo i menší množství diváků. Již se chystáme na 5. jubilejní ročník soutěže Robotem rovně 2013 , a těšíme se, že dopadne ještě lépe než ten letošní.

Tak a konečně k výsledkům

Pro úplnost podrobnosti o týmech: Autíčka

tymy_a_1170

Pořadí Autíčka

auticka_738

Podrobnosti o týmech: Roboti

tymy_r_1183

Pořadí Roboti

roboti_726

Ještě pár náhledů ke stažení: Kompletní tabulka pořadí Autíčka v pdf

Kompletní tabulka pořadí Roboti v pdf

Několik snímků ze soutěže Robotem Rovně 2012

Další Robotické akce v nejbližší době: RoboOrienteering 2012 - 2.6.2012

Robotour 2012 - 15.9.2012


| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 13. 05. 2012 | 7514 přečtení |
| Počet komentářů: 42 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server