Heslo

Robotika
Jarní „Robotické odpoledne“- úspěšně za námi

jro_13_roboti_400

V sobotu 30.března 2013 jsme uspořádali již 3. kolo soutěže stolních robotů. Toto kolo zároveň proběhlo jako kvalifikace na Robotický den 2013.
vice_120

Soutěžilo se v těchto disciplínách:

Stopař – jeho úkolem je samostatně projet soutěžní trať v délce přibližně 15 metrů podle vodící černé čáry na bílém podkladu. Tato soutěž navíc byla rozšířena o přerušený úsek . Jednalo se o celkem běžnou úlohu na co ukazuje i počet soutěžících. Vzhledem k tomu, že někteří zde byli skutečně poprvé, výsledky se řadili do třech kategorií. Jednalo se o mladší žáky, starší žáky a ostatní.

stopar_771

Stopař s můstkem – i zde bylo za úkol projet stejnou soutěžní trať , kde byla cesta navíc zkomplikována překážkou v podobě můstku. Soutěžící zjistily že tato překážka není zase tak jednoduchá a proto bylo méně soutěžících , z nichž 3 nedokončili ani jedno kolo, tak že nebyli hodnoceni.

stopar_e_767

Mini sumo – zde má robot o maximální váze 500gramů a maximálních rozměrech základny 100 x 100 milimetrů za úkol vytlačit soupeře ze soutěžního ringu v časovém limitu 3minuty.

Je to poměrně specifická soutěž, na kterou díky těmto technickým požadavkům nevyhovuje každý robot. Soutěž byla divácky zajímavá a dost se i fandilo.

mini_sumo_772

Sklad Kečupu - zde má robot za úkol v hracím poli sebrat co nejvíce plechovek rajského protlaku a uklidit je na svoji startovní pozici. Tato soutěž se v tomto kole nekonala pro nízký počet přihlášených soutěžících.

Soutěžní odpoledne se vydařilo snad s jednou výhradou , ač „Jarní robotické odpoledne“, tak počasí zrovna moc jarní nebylo. Cíl, který tato soutěž měla a to podpořit technickou tvořivost členů kroužku KRA a poměření si vzájemných schopností byl splněn. Představili jsme i naši činnost širší veřejnosti a možná získali nové zájemce. Škoda jen, že žáci SPŠ a další pozvaní nepřišli. Ale my už máme vybrané soutěžící a připravujeme se na největší robotickou soutěž s mezinárodní účastí a tou je bezesporu Robotický den 2013. Navíc nás čeká ještě moc práce a přípravy na další kolo kterým bude „Podzimní robotické odpoledne“ . Kromě toho čeká radioklub ještě uspořádat již V. ročník soutěže Robotem rovně aneb autíčka v parku a připravit se na další soutěže jako je Roboorientering 2013 v Rychnově nad Kněžnou a Robotour 2013 , který je letos v polské Lodži.

| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 04. 04. 2013 | 8787 přečtení |
| Počet komentářů: 69 | Přidat komentář |