Hlavní menu
  Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Kroužek Robotiky
KRA Písek a Robotický den 2014

rd_logo

KRA Písek se letos zúčastní mezinárodní robotické soutěže Robotický den 2014 . kra_logo_cb_400Soutěž probíhá v sobotu 26. června 2014 v Kongresovém centru v Praze.

Soutěže se účastní celkem 152 robotů z 5 států v sedmi kategoriích .

KRA Písek bude letos soutěžit ve třech kategoriích celkem s dvaceti roboty. Na soutěž „Stopař“ máme zaregistrováno 8 robotů, na soutěž „Mini Sumo“ máme přihlášeno 7 robotů a letos se poprvé utkáme i v soutěži „RoboCarts“ s 5ti roboty. Tato soutěž je vlastně i vyvrcholením a ukončením činnosti KRA Písek ve školním roce 2013-2014.

Tak nám držte palce ať zabodujeme a v nejhorším případě alespoň potrápíme konkurenci. Soutěž je věkově neomezena tak, že i za nás soutěží žáci od 3. třídy ZŠ, až po vedoucí ve věku nad 30 let a je tedy jisté že konkurence je veliká.rd_ms_2_159

vice_120 Jak to dopadlo

rt_2_400

Chtěl bych se v rychlosti pochlubit s našimi výsledky na soutěži Robotický den 2014. V tuto chvíli zatím nejsou k dispozici výsledkové listiny, a tak pro základní informaci mohu zdělit jen fakta. Bohužel díky nemoci se nemohli zúčastnit naši roboti, kteří k nám dojíždějí z Tábora, tak že jsme soutěžili pouze se šestnácti roboty. Naši členové si vedli velice dobře a konkurenci jsme určitě potrápili a dokonce zabodovali. Tak abych to dlouho neprotahoval.

V soutěži „Robo Carts“ jsme obsadili druhé místo s robotem Hartvi a čtvrté místo s robotem Čuník, další výsledky z této soutěže až po zveřejnění oficiální výsledkové listiny. Ale všechny neše roboty si vedli velice dobře.

V soutěži „Stopař“ (Line Follower- byla to mezinárodní soutěž) jsme obsadili druhé místo s robotem CifriBot a o ostatních zatím nemohu říct podrobnosti ale i v této soutěži jsme nějakou konkurenci vyřadili.

V soutěži „ Mini Sumo“ jsme sice bez bodového zisku ale i tady jsme neskončily na ocase, bohužel opět podrobnosti až po zveřejnění výsledků.

Tak že krátká rekapitulace. Dopadli jsme velice dobře a už nám zrají v hlavě plány jak do budoucna a každý ze soutěžících už nyní přemýšlí co vylepšit, co doplnit a upravit a změnit. Chtěl jsem aby se kluci otrkali v mezinárodní soutěži, což se povedlo a věřím že příští rok to bude zase o něco lepší.

rt_9_400

Výběr z výsledkové listiny Line Follower

Pořadí Robot Tým Nejlepší čas
2 CifriBot KRA Písek 18.0
10 Hartvi KRA Písek 25.9
11 Hydro KRA Písek 30.1
12 Fénix KRA Písek 34.3
13 Kouzelná slunečnice KRA Písek 34.8

Výběr z výsledkové listiny RoboCarts

Pořadí Robot Tým
2 Hartvi KRA Písek
4 Čuník KRA Písek
? Hejtmi KRA Písek

Odkaz na oficiální výsledkou listinu:  Souhrné výsledky

Ještě nějaké video z Robotického Dne 2014:

kecup_157 rd_cifribot_158 rd_ms_1_160
Finále Ketchup House

Stopař-CifriBot

Mini Sumo
rd_ms_2_159 rd_ms_3_158_01 rd_robo_carts_160
Mini Sumo
Mini Sumo
Robo Carts

rt_3_400 rt_7_400
Ceny za 2. místo Robo Carts
Ceny za 2. místo Line Follower

| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 19. 06. 2014 | 6781 přečtení |
| Počet komentářů: 81 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server