Hlavní menu
  Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Kroužek Robotiky
Drama do poslední chvilky

souboj_1_400

Závěrečná schůzka KRA Písek ve školním roce 2012-2013 se konala 13.června 2013

Prázdniny jsou za dveřmi a ač naši členové z Kroužku robotiky a automatizace udělali v tomto roce pořádný kus práce a posunuli se o další kus cesty na poli robotiky , přeci jen je znát že, se blíží prázdniny. Začíná bolet přemýšlení a ta soustředěnost také není už taková jako na začátku v září. Proto jsme přistoupili k závěrečné soutěži robotů, na kterých celý rok pracovali a nyní si mohli poměřit síly se svými vrstevníky. Soutěž byla pouze mezi členy našeho kroužku jako vyvrcholení naší činnosti v tomto školním roce. Touto soutěží jsme zároveň ukončili kroužek ve školním roce 2012 až 2013.

vice_120Soutěž probíhala Robotické aréně radioklubu Písek na Hradišti. I když a možná právě proto byla soutěž avizovaná alespoň měsíc dopředu, bohužel se nedostavili všichni. Je to škoda, možná se obávali vzájemné soutěže, možná jim do toho něco přišlo a nebo je sluníčko zavolalo někam úplně jinam.

Robota si kluci stavěli sami sice pravda ze stavebnice, ale když si vezmete že dostali několik desek s plošnými spoji, krabičku součástek a mikropájku a vše se museli naučit, pájet, rozeznat různé součástky správně to připájet a na desce motorů jsou i některé součástky v SMD. Klobouk dolů co všechno museli zvládnout. Pak dostali mechanické díly, motory a najednou je z toho robot, ale pořád jen mechanická hračka. Pak ale zvládli základy programování a dali těm svým robotům život a dokonce už tuší proč je to tam tak nebo jinak. Ti z nich kteří se věnovali robotům i mimo kroužek tak na těch jsou vidět i výsledky oproti těm ostatním kteří, se tomu věnují pouze během kroužku.

Nyní již k soutěži. Měli jsme stejně co dělat, aby se všichni účastníci stihli utkat podle pravidel a to v soutěži Stopař, při které se jedou tři kola a počítá se ten nejlepší čas. Nebo v soutěži Mini Sumo kde soutěží každý s každým ve třech kolech a výsledek je celkovým součtem bodů.

Soutěž stopař byla po jízdách rozdělena podle věku soutěžících. Hlavní bylo to, že si mohli kluci vyzkoušet své dílka a porovnat s kolegy z kroužku. Snad někde začal vrtat i červíček jak to vylepšit a co udělat, abych byl příště lepší.

Výsledková listina Stopař

stopar_846

Mini Sumo tak tomu jsme se s těmi letošními kluky věnovali asi pět schůzek a výsledkem byl zajímavý souboj a předvedení různých strategií souboje. Ne všichni měli program na Mini Sumo proto bylo pouze pět soutěžících.

Výsledková listina MINI SUMO

mini_sumo_kra_675

Nakonec ještě nějaká videa

mini_sumo_1 mini_sumo_2 mini_sumo_3 mini_sumo_4

| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 15. 06. 2013 | 7381 přečtení |
| Počet komentářů: 85 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server