Hlavní menu
  Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Informace
Jak na ESP32 rozchodit ZX Spectrum 128k s VGA

Po několika pokusech se mi podařilo uchodit ZX Spectrum 128 v LILYGO® TTGO VGA32Destička se dá koupit za cca 13 USD. Po rozchození destičky v Arduinu lze rovnou stáhnout jeden z přiložených příkladů CP/M a to chodí přímo báječně (včetně Turbo Pascalu). To je dostatečně popsáno, takže není nutno se o tom nějak zvlášť rozepisovat. Pokud budete bloudit napište mi mejlíka. Pak si dal Ikon velkou práci a uchodil ZX Spectrum (z několika zdrojů) a výsledek dal na http://mcu.cz/comment-n4127.html je dole v komentářích ke stažení (hlavně upravil nastaveni mezi Bitluni a FABGL - podle toho co říkal to byla piplačka protože v tom projektu je to na více místech) ale AY zvuk to nemá no a nakonec k ještě nějací španělé https://github.com/rpsubc8/ESP32TinyZXSpectrum doprogramovali zbytek a i ten zvuk. Zase nahrávání her je nějaké jiné, tak to chce ještě nějaký výzkum, ale chodí jim i mouse, tak ze strany emulace HW je to všechno už funknční. Chce to jen nějaké konvertory her aby se to tam dalo pohodlně nahrávat. Jen je potřeba nastavit (gbConfig.h) konkrétně:

` //Emula raton conectado a PS/2 requiere fabgl #define use_lib_mouse_kempston //Emula AY8912 por altavoz requiere fabgl #define use_lib_sound_ay8912 //Experimental para resamplear altavoz interno requiere fabgl //#define use_lib_resample_speaker //Sonido grabar cinta altavoces //#define use_lib_redirect_tapes_speaker //REGWRITE vs digitalwrite port 25 #define use_lib_ultrafast_speaker //Tabla precalculada en RAM o Flash #define use_lib_lookup_ram //Interceptar rutina 0x056B #define use_lib_tape_rom_intercept`

No a pak už by to mělo být všechno ok (tohle nastavení se týká přesměrování audio portů).

To že existuje Comodore C64 na ESP8266 za dolar asi víte. Umí to PS2 klávesnici i Composite Video Out (má to jen monochrome výstup a málo paměti - ale za dolar ...) a Rusové napsali Эмулятор Радио-86РК на ESP8266.

Happy Hacking Martin OK1VHB


Líbí se Vám nový vzhled našeho webu, který využivá phpRS redakcního systému?

Je to super! (Počet hlasů: 52)
(82.54 %)

Zajímavá zmena. Docela se mi zamlouvá! (Počet hlasů: 1)
(1.59 %)

Hmmm, nic, moc. (Počet hlasů: 2)
(3.17 %)

Je to šílený! (Počet hlasů: 8)
(12.70 %)Celkem hlasovalo: 63
| Autor: Martin Černý | Vydáno dne 23. 03. 2021 | 3753 přečtení |
| Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Zdroj: http://sindik.at/ |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server