Hlavní menu
  Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Kroužek Robotiky
Podzimní „Robotické odpoledne“ je za námi

ro_od_13_p1_maly_400

foto_400_01 aa

V sobotu 19.října 2013 jsme uspořádali již 4. kolo soutěže stolních robotů pořádaného Radioklubem Písek, Hackerspace Pisec a KRA Písek. Tohle kolo nám mělo ukázat co je třeba zlepšit, kde máme slabiny a co se nám daří. Zároveň ukázat novým členům kroužku co je čeká a nemine. Protože na příští rok plánujeme účast na mezinárodní robotické soutěži v Bratislavě kterou je ISTROBOT a v Praze  Robotický den 2014 .

abs
vice_120


Soutěžilo se v těchto disciplínách:

Stopař – jeho úkolem je samostatně projet soutěžní trať v délce přibližně 15 metrů podle vodící černé čáry na bílém podkladu. Tato soutěž navíc byla rozšířena o přerušený úsek . Jednalo se o celkem běžnou úlohu na co ukazuje i počet soutěžících. Navíc jsme měli možnost sledovat jiné pojetí robota týmu ROBOZOR , který používal pro detekci kameru s optické myši.Vzhledem k tomu, že někteří zde byli skutečně poprvé, výsledky se řadili do třech kategorií. Jednalo se o mladší žáky do jedenácti let, mládež do osmnácti let a ostatní.

stopar_mz_894

stopar_ml_839

stopar_st_895

Stopař rozšířený – i zde bylo za úkol projet stejnou soutěžní trať , kde byla cesta navíc zkomplikována překážkou v podobě můstku. Soutěžící zjistily že tato překážka není zase tak jednoduchá a proto bylo méně soutěžících , z nichž 3 nedokončili ani jedno kolo, tak že nebyli hodnoceni.

ex_mz_894

ex_ml_831

ex_st_895

Mini sumo – zde má robot o maximální váze 500gramů a maximálních rozměrech základny 100 x 100 milimetrů za úkol vytlačit soupeře ze soutěžního ringu v časovém limitu 3minuty.

Je to poměrně specifická soutěž, na kterou díky těmto technickým požadavkům nevyhovuje každý robot. Soutěž byla divácky zajímavá a dost se i fandilo. Soutěžil každý soutěžící s každým ve třech vzájemných klání. Nakonec byla soutěž vyhodnocena opět po skupinách mladší žáci, mládež do osmnácti let a ostatní.

ms_870

Sklad Kečupu - zde má robot za úkol v hracím poli sebrat co nejvíce plechovek rajského protlaku a uklidit je na svoji startovní pozici. Na tuto soutěž je potřeba vhodnějšího robota než jakého má každý z našeho kroužku proto byl pouze malý počet účastníků, ale pro předvedení a vyzkoušení to stačilo. Zde jsme s kategoriemi ani nepočítali, proto byla jen jedna , kde nám to předvedl tým ROBOZOR s robotem ARMtank a nám vedoucím to natřel.

kecup_639

Jinak se soutěžní odpoledne celkem vydařilo bohužel nepřijel tým JEEC z Degendorfu a tým ROBORU který se na poslední chvíli omluvil. Cíl, který tato soutěž měla a to podpořit technickou tvořivost členů kroužku KRA a poměření si vzájemných schopností byl splněn. Představili jsme i naši činnost širší veřejnosti a možná získali nové zájemce. Škoda jen, že žáci SPŠ a další pozvaní nepřišli. Pro nás to znamená pořádně zapracovat a připravit se přes zimu na kvalifikaci v soutěži „Jarní robotické odpoledne 2014 “ a tím pádem na ISTROBOT a ROBOTICKÝ DEN 2014.

vid1_400 Video ze soutěže stopař extend- robot Prďola
Miniatura Video ze soutěže stopař extend- robot Hartvi
vid2 Video ze soutěže stopař extend - robot Micik

Nakonec bych chtěl poděkovat sponzorům za hodnotné ceny do soutěže a podporu naší mládeže.

aaa
zakladni_logo_2821
aaa

Fond pro finanční podporu aktivit mládeže

z výnosů VHP a VLT města Písek


| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 20. 10. 2013 | 10277 přečtení |
| Počet komentářů: 54 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server