Hlavní menu
  Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Informace
Sedmý ročník orientačně-šifrovací soutěže se koná 13.7.2019

Vítejte u neobvyklé automobilové orientačně-šifrovací soutěže I.Quest, kterou pořádá Radioklub OK1KPI Písek.

Inspirací ke vzniku I.Questu je www.viribusunitis.cz, který pořádá každoročně Jirka Jirout, známý to monarchista. Viribusu se účastníme jako tým a netradiční pojetí nás doslova okouzlilo. Napadlo nás, že zábavné nemusí být jenom soutěžit, ale také podobnou soutěž připravit. Naším cílem nebylo vytvořit pouhou kopii Viribusu, ale přinést nové nápady a nechat Jirku vyzkoušet si hru na vlastní kůži.

Cíl soutěže I.Quest

Registrovaný tým se snaží během stanovené doby dorazit do cíle a pokud možno tam být dříve než soupeři. K dokončení I.Questu navštěvuje posádka týmu tzv. waypointy, které definoval organizátor soutěže a na něž odkazuje rozličnými způsoby, za pomoci indicií a plněním nejrůznějších úkolů. Na základě obdržené indicie by měl tým rozluštit, kde je místo příštího waypointu, toto místo navštívit a nalézt soutěžní kód. Na základě správného kódu získá tým indicie k dalšímu waypointu. Každý tým dostane v propozicích k závodu bližší informace o způsobu nacházení waypointů.

Pokud nebude tým schopen vyřešit úkol do určitého času, bude mít možnost získat stanoveným způsobem nápovědu. Pokud úkol nevyřeší do určeného limitu, získá rovnou řešení a může tak v soutěži pokračovat, aniž by se na jednom úkolu zasekl celý den.

Přitažlivost I.Questu spočívá v tom, že úkoly jsou vybírány ze širšího spektra znalostí a definovány nezvyklým a nepředvídatelným způsobem, rozdílným od běžných šifrovacích soutěží. Vítězí ten, kdo se se všemi úkoly vypořádá nejlépe, a do cíle dorazí jako první a ve stanoveném časovém limitu. Po skončení I.Questu bude zveřejněno pořadí týmů.

Nejpozději měsíc před soutěží bude zveřejněna mapka oblasti, kde se soutěž odehrává, a více detailů vztahujících se k aktuálnímu ročníku.Datum I.Questu 2019: sobota 13.7.

Zároveň s časným otevřením ročníku jsme se rozhodli již v průběhu roku zveřejňovat nějaké incidie, které mohou vést k nějakým budoucím nápadům, mohou vést k získání nějakého mincovního kódu a v některých případech mohou vést i ke konkrétnímu místu někde na mapě. Pokud bude třeba někam vyrazit, budeme informovat, že je spravný čas a místo je připraveno k odhalení.

Některé tyto zveřejňované informace budou veřejné, ale o některých budou informování pouze přihlášené týmy, proto registraci neodkládejte. Na druhou stranu veškeré předsoutěžní úsilí Vám nepomůže získat žádnou závratnou výhodu nad týmy, které se příhlásí těsně před koncem registrace.

Doufáme, že Vás I.Quest 2019 bude bavit.

Pro více informací navštivte: http://i-quest.cz


| Autor: Karel Kozlík | Vydáno dne 16. 05. 2019 | 5795 přečtení |
| Počet komentářů: 1 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server