Hlavní menu
  Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Informace
Šestý ročník orientačně-šifrovací soutěže se koná 28.7.2018

Vítejte u neobvyklé automobilové orientačně-šifrovací soutěže I.Quest, kterou pořádá Radioklub OK1KPI Písek.

Inspirací ke vzniku I.Questu je www.viribusunitis.cz, který pořádá každoročně Jirka Jirout, známý to monarchista. Viribusu se účastníme jako tým a netradiční pojetí nás doslova okouzlilo. Napadlo nás, že zábavné nemusí být jenom soutěžit, ale také podobnou soutěž připravit. Naším cílem nebylo vytvořit pouhou kopii Viribusu, ale přinést nové nápady a nechat Jirku vyzkoušet si hru na vlastní kůži.

Cíl soutěže I.Quest

Registrovaný tým se snaží během stanovené doby dorazit do cíle a pokud možno tam být dříve než soupeři. K dokončení I.Questu navštěvuje posádka týmu tzv. waypointy, které definoval organizátor soutěže a na něž odkazuje rozličnými způsoby, za pomoci indicií a plněním nejrůznějších úkolů. Na základě obdržené indicie by měl tým rozluštit, kde je místo příštího waypointu, toto místo navštívit a nalézt soutěžní kód. Na základě správného kódu získá tým indicie k dalšímu waypointu. Každý tým dostane v propozicích k závodu bližší informace o způsobu nacházení waypointů.

Pokud nebude tým schopen vyřešit úkol do určitého času, bude mít možnost získat stanoveným způsobem nápovědu. Pokud úkol nevyřeší do určeného limitu, získá rovnou řešení a může tak v soutěži pokračovat, aniž by se na jednom úkolu zasekl celý den.

Přitažlivost I.Questu spočívá v tom, že úkoly jsou vybírány ze širšího spektra znalostí a definovány nezvyklým a nepředvídatelným způsobem, rozdílným od běžných šifrovacích soutěží. Vítězí ten, kdo se se všemi úkoly vypořádá nejlépe, a do cíle dorazí jako první a ve stanoveném časovém limitu. Po skončení I.Questu bude zveřejněno pořadí týmů.

Nejpozději měsíc před soutěží bude zveřejněna mapka oblasti, kde se soutěž odehrává, a více detailů vztahujících se k aktuálnímu ročníku.Ročník 2018:

Milí soutěžící, před námi je šestý ročník soutěže I.Quest, který se bude konat tentokrát v oblasi Šumavy, viz. níže mapka soutěže, tentokrát v netradičním termínu.

Datum konání soutěže: 28.7.2018

Maximální počet týmů: 30

Startovné: 1500 Kč za tým

Délka soutěže: 15 hodin

Region: Šumava

Místa, která budete muset navštívit, se nachází pouze v oblasti mapy, viz. níže:

Start soutěže: V letošním ročníku proběhne I.Quest letmým startem. Bude to znamenat, že veškerá registrace a veškeré informace včetně přístupových údajů do WR (webové rozhraní) získají soutěžní týmy již před soutěží. Soutěž bude spuštěna v 6:00 jako obvykle a teprve první úkol ve WR povede na konkrétní místo, kde se setkáte s organizátory. Toto místo se bude nacházet ve čtverci JN79.

Bude tedy na jednotlivých soutěžních týmech, jak využijí multivehicle strategii a jakou startovní pozici na mapě zaujmou.

Letos tedy není plánováno žádné konkrétní místo srazu ani ubytování.

Žádné občerstvení, které by bylo třeba předem u organizátorů objednávat není v letošním ročníku k dispozici.

06:00 - 21:00 - Čas závodu
22:30 - 22:45 - Vyhlášení výsledků
22:45 - 01:00 - Afterparty

AKTUALIZACE:

Vyhlášení výsledků a afterparty po skončení soutěže bude ve 22:00 v areálu Klašterský Mlýn v Rejštejně, GPS: N 49°8.49252', E 13°30.75807'

V tomto areálu NENÍ akce nahlášená jako akce I.Questu. Vaše případné přenocování a stejně tak případné občerstvení je na Vaší individuální domluvě s majitelem.

http://www.klasterskymlyn.com/

Letošní I.Quest bude podobně jako loni nelineární. Soutěžícím bude známé schéma soutěže, tedy počet úkolů a vazby mezi nimi (nezávislé na jejich fyzické lokaci). Kromě Promo videoklipu, který zveřejňujeme již nyní bude stejně jako loni před soutěží zveřejněn trailer, který bude obsahovat informace o mincích. Některé mince bude možné získat přímo doma z traileru, pro další se budete moci vypravit již od zveřejnění traileru až do skončení soutěže. Jejich počet budete dopředu znát. Získané soutěžní kódy však budete moci zadat do WR až po startu soutěže. Během soutěže bude také možné ještě nějaké mince získat.

Promo:

Bližší informace k ročníku 2018:

Bližší informace k aktuálnímu ročníku budou zveřejněny nejpozději měsíc před soutěží.

Pravidla a registrace:

Pravidla soutěže naleznete zde: Pravidla I.Questu.

Postup pro registrování týmu je popsán zde: Registrace 2018
Pozor Radioklub OK1KPI má nový a transparentní účet!


| Autor: Richard Kába | Vydáno dne 14. 05. 2018 | 4827 přečtení |
| Počet komentářů: 121 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server