Hlavní menu
  Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Kroužek Robotiky
Výsledky Podzimního robotického odpoledne 2016


22.10.2016 Se uskutečnila soutěž podzimní robotické odpoledne 2016. Průběh byl velmi poklidný s notnou dávkou adrenalinu soutěžících, především pak členů rodiny Cifreundů a jejich staro-nových robotů. Soutěže se také zúčastnili členové DDM Písek se svými lego roboty nabitými vylepšeními.

Celkem se hrály 2 soutěže ve dvou kategoriích:
- Robot stopař základní
- Robot stopař základní – verze Lego
- Minisumo klasický
- Minisumo Lego robotickéSoutěž začala ve 13 hodin registrací soutěžících, postupně se pak jely kola 1. soutěže Robot stopař. Při hře klasických robotů se použili z týmu KRA Písek staré konstrukce s různými vylepšeními, především programovými. Mimo tyto roboty soutěžili nový "Plecháč", postrach značící pásky a robotů sumo, a BOB2, tisknutý robot s velkou oranžovou stopkou. 1. Soutěž se jela v obou kategoriích střídavě, v kategorii Lego roboti se zúčastnili stroje s vylepšeními, které se zúčastnili i na jarním robotickém odpoledni. Nyní však byli vyzdobeni druhým senzorem dráhy a o poznání rychlejší. Pravda, dráhu jsme s ohledem na velkou rychlost Lego robotů zjednodušili, přesto soutěž byla velice zajímavá.

Časy jednotlivých kol zúčastněných robotů:Robot stopař základní
Robot stopař základní - Legopoznámka: červeně označená pole skončila překročením času anebo havárií robota na dráze. Zeleně označená jsou pole nejlepších časů kola.


Vznikla shoda nejlepších časů robotů Chuck a Plecháč, proto jeli rozhodovací kolo. Plecháč převálcoval robota Chuck časem 23,04s. Robot Chuck se ztratil na dráze a elegantně tančil po dráze, dle programátorů „vyčkávací taktika“. Ve hře Lego robotů se roboti ztráceli na dráze a byly i havárie strojů.


Po krátké přestávce se konala 2. soutěž, Minisumo.


V kategorii klasických robotů se zůčastnili 4 roboti. Všichni se postupně vyřazovali v 30s intervalech, až jsme došli k výslednému pořadí. Zde je průvodní tabulka hry:


V soutěži Minisumo Lego pak tato průvodní tabulka:
Výsledky Soutěže


| Autor: Jan Posvar | Vydáno dne 26. 10. 2016 | 6557 přečtení |
| Počet komentářů: 76 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server